Türkiye’nin En Başarılı Girişimcileri
 1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

Türkiye’nin En Başarılı Girişimcileri

0

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri pek çok kişi tarafından örnek alınıyor ve takdir ediliyor. Pek çok genç yaşta girişimci olarak başarıya imza atan kişi bulunuyor. Her biri farklı sektörde olan, farkı başarı öyküleri ile ön plana çıkan girişimciler mevcuttur. Kimya, teknoloji, yazılım gibi pek çok farklı alanda başarılı girişimci bulunuyor.  Bu girişimcilerin arasında hem kadın hem de erkek Girişimciler bulunuyor. Her biri birbirinden başarılı olan kişisel pek çok sektörde başarıyı sağlamış durumda.

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri pek çok kişi tarafından örnek alınıyor ve takdir ediliyor. Pek çok genç yaşta girişimci olarak başarıya imza atan kişi bulunuyor.
türk girişimciler

Başarılı Girişimcilerde Kimler Ön Plana Çıkıyor

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri denilince akla belirli kişiler geliyor.  Nevzat Aydın, bu alanda önde gelen isimlerden biridir. Hem yaşının genç olması hem de kısa süre içinde ciddi bir başarı elde etmesi ile ön plana çıkıyor. Yemek Sepeti sitesinin kurucusu olan Nevzat Aydın siteyi 2007 yılında 80 bin dolar sermaye ile kurmuştur. Şimdilerde ise site 71 milyon dolarlık bir değer kazanmış durumda.

Arzu Kaprol markasının kurucusu olan Arzu Kaprol’da başarılı girişimciler arasında yer alıyor. Öte yandan B’iota Laboratuvarının kurucusu Cihat Dündar hem ilaç hem de kozmetik üretimi olarak oldukça yüksek kar elde ediyor. Toplamda 33, ülkeye ihracat yapılıyor. Güvenlik hizmetleri veren Phonet’in kurucusu Alp Saul’da Türkiye’nin en başarılı girişimcileri arasındabaşarı elde etmiş durumdadır.

Ay Yapım’ın kurucusu Kerem Çatay’da yapım şirketleri arasında şirketini üst sıralara taşıyarak ciddi bir başarı elde etmiştir. Şirketi 25 yaşında kurarak genç yaşta büyük başarılara imza atmıştır. Onedio’nun kurucusu Kaan Kayabalı da pek çok kişinin ilgisini çeken, oldukça başarılı bir site kurarak yükselmiştir.

Türkiye’deki Genç Girişimcilerin Özellikleri

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri belirli noktalar, disiplin ile ciddi başarılar elde etmiştir.  Bu girişimcilerin tüm özellikleri dikkate alındığı zaman her birinin farklı bir bakış açısına sahip oldukları ortaya çıkıyor. Aynı zamanda hayal güçlerinin zenginliği ile de farklı projeler ortaya koyuyorlar. Böylelikle sadece Türkiye değil tüm dünya çapında başarılı birer girişimci olarak isimlerini yazdırıyorlar. İdealist olmaları ve bu hayallerin peşinden gitmeleri de her birinin farklı özellikleri arasında yer alıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir