Butik Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?
 1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

Butik Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

0

Butik açarken nelere dikkat edilmeli, nasıl bir süreç sizleri bekliyor detayları ile paylaşacağız. İlk olarak etrafınızdaki butiklerden, mağazalardan bilgiler edinip hangi ürün daha çok talep görüyorsa ona yönelik kararlar verebilirsiniz. Butiğinizin aylık belirli bir düzeyde gelir sağlamasını umuyorsanız. Müşterilerle etkileşim içinde olmalısınız. Butik açmayı hedeflerken, lazım gelen her detayı belirleyip bir iş çizelgesi hazırlamalısınız.

Butik Açabilmek İçin Neler Gerekli?

 • İlk önce bir iş çizelgesi hazırlayın.
 • Butiğinizi açmak istediğiniz alanı seçin.
 • İlgili yerlere başvurup, gereken izinleri alın.
 • Butiğinize bir isim seçin.

Butik Açabilmek İçin Önerilen Adımlar Neler?

Butiğinizi açtıktan sonra en çok talep gören, beğenilen ürünleri araştırıp hitap edeceğiniz hedef kitleyi belirlemelisiniz. İşletmenizde satışını yapacağınız ürünleri seçtikten sonra, göz alıcı ve dikkat çekmesi açısından dekorasyon yaptırabilirsiniz. Fiyat, işletme, gider tablosu için lazım gelen satış miktarını tüm masrafları liste yapabilirsiniz.

İşletmenizin açılış reklamını yaptırabilir. Dikkatleri üzerinize çekecek açılışa özel indirim fırsatları sağlayarak güzel işler çıkarmış olabilirsiniz. Müşteri kazanabilmek için gazetelere ilan verip, web site açıp online olarak hizmet sağlayabilirsiniz. Reklamlar oluşturup daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.

Düzgün bir işletim planı hazırlayıp bankalardan kredi çekebilirsiniz. İnternet üzerinden belirlediğiniz yerlere ürün gönderimi sağlayıp. Butiğinizde olan ürünleri broşürlere bastırarak taleplerinizi arttırabilirsiniz. İsterseniz sosyal medya, hesapları açarak oralardan da tanıtımlar yapıp binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Butiğinizi açacağınız konumu doğru yönde seçerseniz, butiğiniz küçük bile olsa kazanç getirisi iyi olacaktır.

Butik İçin Tedarikçi Bulma

Butik işini yapmak için gereken temel detaylardan biride doğru tedarikçiyi bulmak. Bu işi yapmaya karar verdiyseniz eğer toptan şekilde ürün satan yerler aramanız gerekecek. Doğru tedarikçiyi bulduktan sonra anlaşma yaparak ürünleri temin edebilirsiniz. Butiği açtım nasılsa kazanırım diye düşünürseniz yanlış yapmış olursunuz.

İşinizi daha da ileriye taşımak için yeni yaptırımlar yapmış olmanız gerekir. Gelir, gider hesapları yaparken vergi masraflarını da gider hesabınıza yazmanız gerekir. Giderleri çıktıktan sonra aylık olarak kazancınız 10 Bin TL ise iyi bir kazan elde ediyorsunuz. İyi bir hizmet sağlamak için müşterilerinize karşı nazik ve güler yüzlü olmalısınız. Müşterilerinize güvenilir bir hizmet anlayışı sağlamalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir