En İyi Kişisel Gelişim Kitapları
 1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

0

Kişisel gelişim her insanın üzerinde durması gereken bir konudur. Pek çok birey kişisel gelişim kitaplarını hafife alır. Ancak bu kitapların insanlar üzerindeki etkisi son derece büyüktür. En iyi kişisel gelişim kitapları ile insanlar kendilerini daha iyi bir şekilde geliştirebilir.

Günümüzde kişisel gelişim kitapları sürekli olarak artış gösterir. Bu nedenle kişiler hangi kitabı okumaları gerektiği ile ilgili sıkıntı yaşayabilir. İlk kez bu tarz kitaplar okuyacak kişiler ise hangi kitaptan başlamaları gerektiği ile ilgili sıkıntı yaşayabilirler. Bu nedenle doğru kişisel gelişim kitaplarının seçilmesi son derece önemlidir. En iyi kişisel gelişim kitapları arasından seçim yapmak son derece önemlidir.

İnsan mühendisliği kitabı en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yer alır. Bu kitap ülkemizin kişisel gelişim ve yönetim kılavuzu klasiği olarak karşımıza çıkar. Kitapta Türkçe’den pek çok alıntı da yer alır.
kişisel gelişim kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları Nelerdir?

İnsan mühendisliği kitabı en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yer alır. Bu kitap ülkemizin kişisel gelişim ve yönetim kılavuzu klasiği olarak karşımıza çıkar. Kitapta Türkçe’den pek çok alıntı da yer alır. Bunun yanında modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim uygulamalarını ülkemize kazandıran ilk eser olma özelliği de vardır.

Evrenden Torpilim var adını en çok duyduğumuz kişisel gelişim kitaplarından biridir. Kitapta yazar kendi yaşadıklarından yola çıkarak insanlara kişisel gelişim ile ilgili bilgiler verir. Gerçekten istenmesi durumunda her şeyin başarılabileceği anlatılır. Bu nedenle kişisel gelişim için önemli kitaplardan biri olma özelliğine sahiptir.

Kişisel Gelişim İçin Hangi Kitaplar Tercih Edilmelidir?

Duygusal zeka kitabı kişisel gelişim alanında önemli kitaplar arasında yer alır. Kitapta EQ’nun IQ’dan neden daha önemli olduğu ile ilgili bilgiler verilir. Bu kitap anne ve babaların da okuması gereken son derece önemli bir kitaptır. İyi hissetmek kitabı da okunması gereken kitaplardan biridir. Bu kitap insanların hayata nasıl daha olumlu bakabileceklerini açıklar. Suçluluk duygusu, anksiyete gibi duygularla nasıl başa çıkılabileceğini açıklar. Bunun yanında depresyondan kurtulma, özgüveni artırma gibi konularda da bilgi verir. İnsanın anlam arayışı kitabı 20. Yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından biri tarafından yazılmıştır. Bu kitap 30’dan fazla dile çevrilmiştir ve büyük ilgi görmüştür. Bu kitap varoluşun çetin koşullarını anlamaya yardımcı olacak bir kitaptır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir