Yeni Yıla Girerken Yapılması Gereken İki Önemli Şey
 1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Yeni Yıla Girerken Yapılması Gereken İki Önemli Şey

0

Yeni bir sene yeni kararlar alarak hayata geçirmek için bulunmaz bir fırsat. Yeni bir başlangıç yapmak, hayallerini gerçekleştirmek, kendini geliştirerek için yeni bir senenin tazeliğinden daha güzeli yok. Hayallerini gerçekleştirmen için hedeflerine ulaşabilmen için seni geri atan ve sürekli olumsuz enerjiden kurtulmanın tam zamanı. Başarıya, hedeflerine ve hayallerine ulaşman için, kendine inanmalısın. Başarıyı elde etmek için önce kendinden başlamalısın :)

Bu yılı gözden geçir

Neler yapmak istiyordun, neler yapabildin yada yapamadın, hayal ettiğin şirkette çalışabildin mi, çok merak ettiğin şehire gidebildin mi, kaç kitap okudun, istediğin eğitimleri tamamlayabildin mi, kaç kez vazgeçtin, kaç kez düştün ve kaç kez düştüğün yerden kalkmak için çabaladın. Geri de bıraktığın yılda yapmak istediklerin, hayallerin, başarıların ve başarısızlıkların gelecek yıla hazırlanırken geçirdiğin yılda ki farklılıklar, iyisi ile kötü ile attığı adımlar değişimine sebep oldu mu, geçirdiği yılı düşün başardıklarını ayrı başaramadıklarını ayrı olarak başlıklar at ve bir yıl içerisindeki seni başlıkların altına yaz.

başardıkların ve başaramadıklarının arasında ki farkları gelecek yıl için hedefleyebilirsin. İstiyorsan sen başarabilirsin. Yazdığın zaman bazılarını çok istemediğini de fark edersin ama başardıkların iki ve ikiden fazlaysa iyi gidiyorsun demek. Başaramadıklarını seneye devir ederek hayallerini gerçekleştirmeye devam edebilirsin.

Gelecek yılı planla

İlk olarak biraz gerçekçi davranmak gerekiyor herkesin bir hayali var ve bu hayallerini hemen gerçekleştirmek ister emek harcamadan. Ama gerçekleştire bilirliğimiz hayalleri ve başarıları göz önünde bulunduralım. Sene sonunda olası durumda karışılabileceğimiz hayal kırıklığını aza indirmek için.

Aklımızda her zaman bir köşesinde ‘’yeterince emek vermediğin şeyi kazanamadığın için üzülme’’ isteklere ulaşmak çabayla doğru orantılı ve istekler düzeyi arttıkça çabamız da artmalıdır. Yani, ‘’ya isteklerini elde edecek kadar çalış ya da çalışabildiğin kadarını iste’’ eğer taş atarak dağ yıkmaya çalışıyorsak olumsuz sonuç için üzülmemiz anlamsız olacaktır.

Yeni bir sayfaya 2021 başlığı altında ulaşılabilirliği kolaydan zora olacak şekilde hedeflerinizi yazabilirsiniz. Kolaydan başlamak ve ulaştığınız hedeflerinize tik atarak bir sonraki maddeye geçmek size özgüven ve başarı hazzı tattıracaktır, bu başarılarınız zor hedeflerde daha kondisyonlu ve özgüvenli olmanızı sağlayacaktır.

Hayallerimizi hedeflerimizi ertelememiz saçma hayat o kadar da uzun değil. Ertelemek biriktirme hastalığı gibi erteledikçe birikiyor ve altında eziliyoruz. Her şey vaktinde güzel. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir