Karizmatik Şirket İsimleri Listesi
 1. Anasayfa
 2. Sponsor

Karizmatik Şirket İsimleri Listesi

0

Bir şirkete isim verirken, genellikle şirketin müşterilere sunduğu hizmeti ve iş konusunu çağrıştıran isimler seçilir. Aynı zamanda bir şirketin satmayı planladığı ürünlerin niteliği de şirket ismi seçilirken dikkate alınır. Bir şirket ismi seçilirken müşteri kitlesini de düşünmek önemlidir. Birçok insan şirketine tüm bu özelliklere uygun bir ismin yanı sıra aynı zamanda ilgi uyandıran ve karizmatik bir isim seçmeyi ister.

Karizmatik şirket isimleri, müşteri potansiyelini artırabilen bir unsurdur. Basit ve genel bir isim yerine, bir anlamı olan, orjinal ve karizmatik şirket isimleri müşterilerin ilgisini daha çok çekmektedir. Şirket isminin karizmatik olması, şirketi özgün ve benzersiz kılan en önemli unsurdur. Bu yüzden şirketinize karizmatik bir isim seçmek, firmanızın öne çıkmasını sağlayacaktır

Karizmatik Şirket İsimleri Nasıl Bulunur?

Yeni kurulacak bir şirkete karizmatik bir isim bulmak kolay bir iş değildir. Ancak burada uygulayabileceğiniz çok faydalı bir püf noktası vardır. Bu püf noktası, şirketinizin ismi için karizmatik şirket isimleri listesi yapmaktır. Bu listeye aklınıza gelen karizmatik ve cazip isimleri yazabilir, sizi etkileyen isimleri bu listeye ekleyebilirsiniz. Daha sonra bu isimleri şirketinizin sattığı ürün ismiyle veya şirketinizin işini ifade eden kelimelerle birleştirerek karizmatik bir şirket ismi yaratabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz tüm isimleri sesli bir şekilde birkaç kez okuyunuz. Böylece kulağa en hoş gelen karizmatik ismi kolayca seçebilirsiniz. Şirketinize karizmatik bir isim bulmak için internette online şirket ismi üreten programlardan da yardım alabilirsiniz. Bu programlara şirketinizin iş konusu ile ilgili anahtar kelimeleri girdiğinizde, program size çeşitli isim önerileri sunar. Bu programların önerdiği isimlerden ilham alabilirsiniz.

Okuyunuz: Osmanlıca Dükkan İsimleri

Karizmatik Şirket Adları Listesi

Gerçekten benzersiz ve karizmatik bir şirket ismi oluşturmak için, biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Bunu yapmak için sektörünüzle ilgili terim ve sözcükleri araştırıp bu sözcüklerin bir listesini çıkarabilirsiniz. İster bir gıda firması olun ister bir pazarlama şirketi olun, şirketinize sektörünüzle ilgili popüler ifadeleri kullanarak da karizmatik bir isim bulabilirsiniz. Örneğin sağlıklı gıdalar üreten bir şirketseniz gurme ve fit sözcüklerini birleştirerek şirketinize gurmefit ismini verebilirsiniz.

Şirket İsmi Örnekleri

Şirket ismi, bir şirketin en önemli parçasıdır ve şirketin bulunduğu sektördeki yerini sağlamlaştıran en temel unsurdur. Şirketin ismi güçlü ve çarpıcı ise şirkete müşteri kazandırır ve var olan müşterilerde ise güçlü bir bağlılık yaratır. Karizmatik şirket isimleri bulmak için mevcut şirketlerin isimlerinden de yararlanabilirsiniz. Halihazırda hizmet veren, karizmatik isimlere sahip şirketlerin isimlerinden ilham alabilirsiniz.

Groupon

Oldukça farklı ve karizmatik bir isme sahip olan Groupon, Amerika’da kurulmuş bir şirkettir. Şirketin ismi, grup ve kupon isimlerinin değişik bir şekilde birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. İndirim kuponları dağıtan şirketin hızlı yükselişinde isminin etkisi oldukça büyüktür.

Kiğılı

Bir giyim mağazasının adı olan Kiğılı, şirketin kurucusu olan Abdullah Kiğılı’nın soyadıdır. Bu isim ilginç bir fonetik yapıya sahip olduğu için, kulağa hem Türkçe hem de yabancı bir isimmiş gibi geldiği için oldukça karizmatiktir. Aynı sebepten dolayı isim akılda kalıcıdır. Şirketin ismi o kadar başarılı olmuştur ki Kiğılı Bingöl’ün Kiğı ilçesinden gelen bir isim olsa da artık bu isim bir ilçeyi değil, sadece erkek kıyafetleri satan mağazayı akla getirmektedir.

Bim

Türkiye’nin her noktasına marketler açan bim şirketinin ismi aslında oldukça basit bir yöntemle oluşturulmuş. Şirketin ismi Birleşik Marketler anonim şirketidir. Bu kısaltma, akılda kalıcı, basit ama karizmatik bir şirket ismi haline gelmiştir. Siz de şirketiniz için çeşitli kısaltmalar kullanarak karizmatik bir isim oluşturabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir