Gerçek Bir Büyücü Gibi Hissettiren 9 Oyun
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Gerçek Bir Büyücü Gibi Hissettiren 9 Oyun

0

Birtakım oyunlar ise oynanış mekanikleri ile oyuncuyu adeta gerçek bir büyücü gibi hissetmenizi sağlıyor. Bunun üzere oyunlar çok yaygın olmasa da her birinin kendine has oynanış stiliyle özel oyunlar olmayı başarıyorlar.

Popülarite açısından ne kadar yüksek de oldukları tartışılır bir husus olsa da değişik bir oyun usulü arayanlar için denenmesi gereken bir tecrübe olduğunu söyleyebiliriz.

Büyü sistemiyle mest eden oyunlar:

 • Noita
 • Magicka 2
 • Avencast: Rise of the Mage
 • Wizard of Legend
 • Mage of Mystralia
 • Spellbreak
 • Lichdom: Battlemage
 • In Verbis Virtus
 • CodeSpells

Fizik motorunu en tabanına kadar kullanın: Noita

Fizik motorunu en tabanına kadar kullanın: Noita

Noita’da oyunun fizik motoruyla büsbütün simüle edilmiş bir etrafta salıverilmiş bir cadı olarak oynuyoruz. Odunları ve sarmaşıkları yakabilirsiniz yahut taşları ufalayabilirsiniz. Bilhassa suların akışı ve havuz oyunda büyük bir kıymet taşıyor zira oyunun genel oynanışı çeşitli hazır ve özel büyüler kullanarak etrafla etkileşiminize dayanıyor.

Büyü birleştirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı: Magicka 1-2

Büyü birleştirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı: Magicka 1-2

Magicka genel manada epeyce şık bir büyü sistemine sahip. Kullanabileceğiniz 8 temel büyü mevcut ve bu temel büyüleri birbirleriyle kombinleyerek çok daha güçlü ve farklı büyüler ortaya çıkarmanız mümkün. İşin daha da eğlenceli kısmı ise yaptığınız büyüler ile kendinize yahut arkadaşlarınıza da ziyan verebilmeniz. Bu yüzden patlayıcı büyüler yaparken kendinizi koruduğunuzdan emin olun.

Büyü yapmanın yeni bir boyutu: Avencast: Rise of the Mage

Büyü yapmanın yeni bir boyutu: Avencast: Rise of the Mage

Avencast: Rise of the Mage, 2007 yılında aksiyon rpg oyun çeşidinde büyü yapma konusunda birtakım kendine has fikirleri olan bir oyundu. Kısayol çubuğuna bir sürü yeteneği doldurmak yerine, dövüş oyunu oynarmış üzere makul kombinasyonlarla büyü yapmanıza imkan sağlıyordu. Alışılmış ki oyunun temeli büyü üzerine konseyi olduğu için sırayla kısa yol tuşlarına basmaktan daha tesirli ve eğlenceli bir fikirdi bu.

Süratli ve akıcı ancak birebir vakitte ölümcül: Wizard of Legend

Süratli ve akıcı ancak birebir vakitte ölümcül: Wizard of Legend

Wizard of Legend, pixel-art, rogue-like ailesinin üyelerinden biri ve karakterinizin sahip olduğu her şey büyüden ibaret.  Oyunun etkileyici olan kısmı sahip olduğunuz birçok büyüyü yanlışsız vakitte kullanıp gerçek yere nişan almakta yatıyor. Birçok yeteneğin bekleme müddeti var ve oyun rogue-like olduğu için kaçmanız, zıplamanız yahut atılmanız gerektiği anlarda büyü yapamamak, vefat ve ömür ortasında gidip gelmenizi sağlıyor.

Gerçek bir büyücü üzere hissedin: Mage of Mystralia

Gerçek bir büyücü üzere hissedin: Mage of Mystralia

Arkadaş canlısı manzarası ve hoş grafikleriyle gözünüzü boyuyor. Büyü sistemi oyunu kompleks yapan özelliklerinden biri. Kullandığınız büyüler, büyü faktörlerinin düzenlediği özel bir yetenek ağacı üzerinden inşa ediliyor. Ateş topunuzun sola gerçek eğilmesini istiyorsanız yapabilirsiniz yahut sihirli kalkanınızın okları yansıtmasını ve çarpma noktasında ateş topu patlaması oluşturmasını istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Oyundaki en büyük sonunuz mana kaynağınız ve hayal gücünüz.

Yalnızca büyülerinizi konuşturduğunuz bir Battle royale: Spellbreak

Yalnızca büyülerinizi konuşturduğunuz bir Battle royale: Spellbreak

tek kişilik yahut co-op oyunlardan sıkıldıysanız ve biraz insanları havaya uçurmak istiyorsanız Spellbreak aradığınız tat olabilir. Spellbreak büyü bazlı bir Battle royale oyunu. Birçok farklı elemental eldivenler ile elde ettiğiniz büyüler sayesinde bütün sonunuzu ve geriliminizi rakip oyunculardan çıkarabilirsiniz. Birinci bakışta çok etkileyici gözükmese de kullandığınız eldivenlerdeki büyüleri kombinlemeye başlayınca keyifli  hal alıyor.

Büyü yapmayı birinci elden deneyim edin: Lichdom: Battlemage

Büyü yapmayı birinci elden deneyim edin: Lichdom: Battlemage

Lichdom: Battlemage, birinci şahıs nişancı ve güçlü sihirleri bir ortaya getiriyor. Rastgele bir anda öğeler üzerinde denetim sahibi olmanızı sağlayan üç (totalde 8) işarete erişiminiz oluyor ve her biri farklı tıpta 3 büyü ayarlamanıza imkan sağlıyor. Sahip olduğunuz işaretleri nasıl kullandığınıza bağlı olarak, güçlü ışınlar, büyük alanlı büyüler, tuzaklar vb. birçok büyü buyruğunuza amade oluyor. Bunların hepsinin altında birtakım kompleks büyü sistemi yatıyor. Yıkıcı bir kombo yaratıp herşeyi dümdüz edebilir yahut kendinize rahat nefes aldıracak daha inançlı büyüleri birbirine katabilirsiniz.

Sözlerin gücünü konuşturun: In Verbis Virtus

Sözlerin gücünü konuşturun: In Verbis Virtus

In Verbis Virtus, gerçek hayatta sözlerin gücünü konuşturarak büyü yapabildiğiniz bir oyun. Oyunda keşfedilecek hayli fazla bilgi var, bilhassa de büyülerinizi yapmak için kullandığnız kapalı lisan: Maha’ki. Olağan şartlarda bu sözleri hatırlamak kolay olsa da üzerinize bir ton yaratık koştururken hatırlamak biraz daha çetrefilli olabiliyor.

Kod yazarak büyü yapmayı öğrenin: CodeSpells

Kod yazarak büyü yapmayı öğrenin: CodeSpells

CodeSpells, sihir sistemi bir nevi meta olan oyunlardan bir tanesi. CodeSpells, yaptığınız büyülerin kodlama aracılığıyla hayata gelmesini sağlayan bir oyun. Yaptığınız büyülerin nasıl şekilleneceğini büsbütün kodlar aracılığıyla oluşturabiliyorsunuz. Yaratıcılığınızı konuşturabiliyor oluşunuzun yanı sıra insanlara kolay kodlama fonksiyonlarının nasıl çalıştığını göstermesi de bonus oluyor. Oyun uzun müddettir erken erişimde olmasına karşın üretimci grup oyun üzerinde çalışmaya devam ettiklerini bildirdi. Şu anki durumunda yapabileceğiniz şeylerin bir nebze sonu olsa da ilerleyen vakitlerde epeyce başarılı olacak üzere gözüküyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir