Facebook’tan Konut Kiralamaya Çalışan Kadın Dolandırıldı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Facebook’tan Konut Kiralamaya Çalışan Kadın Dolandırıldı

0

İngiltere’de yaşanan bir olay, Facebook’tan alışveriş yapmanın pek de emniyetli olmadığının düşünülmesine yol açtı. Sasha takma ismini kullanan 60 yaşındaki bir bayan, oğlu için bin sterlinlik bir konut kiralamak isterken dolandırıldı. Gelin bu olayın ayrıntılarına daima birlikte bakalım.

Bahtsız bayan, oğlu için konut bakarken uygun olduğunu düşündüğü bir ilana denk geldi. İlan sahibi ile bağlantıya geçen bayan, görüşmeler sonucunda mutabakata vardı. İlan sahibi, konutun sahibinin uzakta yaşadığını, istediği takdirde meskene giderek pencerelerden içeri bakabileceğini söyledi. Bayan da dolandırıcılara inanarak söyleneni yaptı.

Facebook üzerinden konut kiralamak için geçersiz bir kontrat dahi gönderdiler

Dolandırıcıların ikna kabiliyeti, 60 yaşındaki bayanın tuzağa düşmesine yol açtı. O denli ki bayana gönderilen kira mukavelesi bile ziyadesiyle gerçekçiydi ve Sasha, hiçbir şeyden şüphelenmemişti. Tek geçim kaynağı engelli aylığı olan bayan, yakınlarından aldığı borç ile hem depozitoyu hem de meskenin bir aylık kirasını ödedi. Artık her şey anahtarların gelmesine kalmıştı. Lakin hiçbir vakit bu türlü bir şey gerçekleşmedi. Bir müddet çeşitli mazeretlerle oyalanan bayan, mesken sahibi olduğunu söyleyen bir adamla bile görüştüğünü lakin bir türlü sonuca ulaşamadığını tabir ediyor.

Dolandırıcılığın ortaya çıkması üzerine durumu kolluk kuvvetlerine bildiren bayan, yaptığı tüm ödemeleri çalıştığı bankadan almayı başardı. Lakin bu cins bir olayın herkesin başına gelebileceğini söyleyen yetkililer, Facebook’tan konut kiralarken ya da farklı bir eser satın almaya çalışırken dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyorlar. Çünkü Facebook, e-ticaret dünyasında nispeten yeni bir şirket ve dolandırıcılar, Facebook’taki açıklardan faydalanarak insanları mağdur etmeyi başarıyorlar…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir