Emojimaker: Özgün Emojiler Üretmenizi Sağlıyor
 1. Anasayfa
 2. Yeni Girişimler

Emojimaker: Özgün Emojiler Üretmenizi Sağlıyor

0

Emojimaker’da ürettiğiniz sıra dışı emojileri basarak, ticari ürünlere dönüştürmeniz de olası.

Öğrenim yaşamına geçindiren CS geliştiricisi İmed Adel tarafınca emojimaker, yeni Twitter emojileri üretmenizi sağlıyor. Emojimaker’ı yedi gün sonu projesi olarak hayata geçiren Adel, projeyi sunucuya gerek kalmadan React üzerinde geliştirdiğini belirtiyor.

Emojimaker, Adel’in React Templatelerini sergilediği Jamstack Studio sitesinde yer alıyor. Bu cümbüşlü taşıtın kullanımı oldukça kolay. Emojimaker sayfasına girdiğinizde, emoji bileşenleriyle karşılaşıyorsunuz.

Sitede surat, göz, ağız ve ifade olmak üzere 4 değişik bileşeni bir araya getirerek yeni emojiler üretmeniz sağlanıyor. Oluşturacağınız emojinin surat biçimine karar verdikten sonra gözlerini, ağzını ve ifadesini seçip oluşturduğunuz emojiyi basitçe dışarı aktarabiliyorsunuz.

Şayet gizeme dışı bir emoji üretmek için bu kadar uğraşmak istemiyorsanız, oturumda yer alan tek bir tuşla otomatik olarak emojiler üretebileceğinizi de ilave edelim. Hoşlanmadığınız emojileri ise silmeniz muhtemel.

Emojimaker’ın PNG ve SVG formatlarını desteklediğini de belirtelim. PNG formatındaki emojiyi Facebook, Whatsapp ve Instagram’da çıkarma olarak kullanabilirken, SVG formatındaki emojiyi baskılı mahsullerde kullanmak için seçim edebilirsiniz.

Bu arada Adel’in SVG formatında ürettiği emojileri nasıl birer ticari mahsule dönüştürdüğünü görmek istiyorsanız, Jam Stack Studio’nun Teespring sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir