Yatırım Yapmak İsteyen Genç Girişimciler
 1. Anasayfa
 2. Girişimcilik
Trendlerdeki Yazı

Yatırım Yapmak İsteyen Genç Girişimciler

0

Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için söylenebilecek olan ilk şey bu alanın belirli özellikler gerektirmesidir. Girişimci adayı olan bir genç, planlama, strateji ve yönetim konusunda deneyim sahibi ise çok daha başarılı olabilir. Bu alanlarda bir deneyimi olmamışsa da öncelikle girişimciliğin bu üç konu ile alakalı olduğunu bilmesi ve ona göre adım atması gerekir.

Tabi ki girişimciliğin yegâne şartlarından birisi adayın araştırmacı ve meraklı olması gerektiğidir. Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler yenilikler konusunda bir merakı olmayan ve çevresine dikkatli ve sorgulayan gözlerle bakmayan bir girişimci adayı olamaz. Girişimciler seçecekleri alanla ilgili özenli bir araştırma yapmalı ve karar verirken sağlam adımlar atmalıdır.

Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için söylenebilecek olan ilk şey bu alanın belirli özellikler gerektirmesidir. Girişimci adayı olan bir genç, planlama, strateji ve yönetim konusunda deneyim sahibi ise çok daha başarılı olabilir.
genç girişimcilere yatırımlar

Özgüven ve Girişimcilik

Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için söylenmesi gereken bir diğer nokta ise, bu işin kesinlikle kendine güven gerektirdiğidir. Özgüveni sağlam olmayan birisi girişimci olamaz. Kendine güvenip hiç vazgeçmeden bazı noktalarda ısrarcı olmak girişimciliğin şartlarından birisidir. Cesaret de bu noktada büyük bir önem kazanır.

Her girişimci büyük ya da küçük nasıl bir yatırım yapacaksa yapsın mutlaka cesur davranmalıdır. İşe başlarken ve bazen önemli dönüm noktalarında bütün girişimciler belirli riskler alır. Bu riskleri almak da özgüven ve cesaretle ilişkilidir. Ayrıca bu özgüven ve cesaret karşıdaki kişilere de yansıtılabilmeli ve girişimcinin çalışacağı alanlar ilgili insanları ikna edebilme özelliği de olmalıdır.

Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için pusula olarak tabir edilebilecek bir diğer özellik ise para konusunda iyi bir yönetim anlayışına sahip olmaktır.
girişimci

Yönetim ve Krizlerle Başa Çıkma

Yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için pusula olarak tabir edilebilecek bir diğer özellik ise para konusunda iyi bir yönetim anlayışına sahip olmaktır. Parasını yönetememek bir girişimciye büyük zarar verir. Gerektiği zamanlarda bazı farklı kararlar alınabilir. Zaman zaman yapılan hatalardan kısa sürede geri dönebilmek için de iyi bir yönetim becerisi ve acil durumlarda başarılı kararlar alma yeteneği gereklidir.

Bugüne kadar kendinde yeterli cesareti bulamamış olan ve yatırım yapmak isteyen genç girişimciler için işin ön aşamalarında dikkatli bir çözümleme şarttır. Çalışılacak olan alanla ilgili gerekli bütün bilgiler edinilmelidir. Bugüne kadar kimsenin el atmadığı ve az çalışılan alanlardan biri ise de genç girişimci öncelikle detaylar ve riskler konusunda çalışmalı ve ona göre kararlar almalıdır. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir