Kişisel Gelişim Sürecine Katkı Sağlayacak Film Önerileri

kisisel-gelisim-surecine-katki-saglayacak-film-onerileri

Kişisel gelişim; bilhassa son yıllarda herkesin dilinde olan bir kavramdır. İnsanların zorlu rekabet koşullarında bir adım öne geçebilmek adına kendilerini devamlı olarak geliştirmesi şarttır. Ancak, kişisel gelişim yalnızca kitap okumaktan veya kişinin kendi yeteneklerinin farkına varmasından ibaret değildir. Film veya dizi izleyerek de kişisel gelişim sürecine katkı sağlanabilir.

Sizler için azim kapsayan, motive eden, umut veren, zafer hikayesi kapsayan hatta öğrenciyseniz ders çalışmaya motive edici kişisel gelişim ve motivasyon filmlerini bir araya getirdik.

En İyi Kişisel Gelişim ve Motivasyon Filmleri

1.Cesur Yürek (Braveheart)

Cesur Yürek (Braveheart)

Listemizin ilk sırasında Cesur Yürek bulunuyor. Vizyona girdiği döneme damga vuran bu film; yaşanılan büyük acıların ardından memleketine dönen William Wallace’ın hikayesini konu ediniyor. Çiftçilik yaparak sakin bir hayat sürmeyi amaçlayan Wallace; günün birinde çocukluk aşkı Murron ile karşılaşır. Ancak, bu güzel tesadüfün sonu beklenildiği gibi olmaz. İngiliz askerlerinin Murron’a tecavüz etmeye çalışması karşısında sessiz kalamayan Wallace; çocukluk aşkını bu durumdan kurtarsa da ardından yaşanan olaylar bir dönemin değişmesine neden olacaktır.

2.The Founder

The Founder

Listenin ikinci sırasında 2016 yapımı The Founder filmi bulunuyor. McDonalds’ı dünyanın en büyük restoran işletmelerinden birisi haline getiren Ray Kroc’un hikayesini anlatan bu film; bir insanın başarı uğruna neler yapabileceğini de gösteriyor. Çünkü, Kroc; başarılı olmak adına zaman zaman kendisinden beklenmeyecek kadar acımasız olabiliyor. Yine de bu filmin insanları hayata karşı motive edeceğini söylemek gerekir.

3.Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

Üçüncü sırada Catch Me If You Can bulunuyor. Sıkıysa Yakala ismiyle bilinen bu film; 2002 yapımıdır. FBI ajanlarını peşinden koşturan kılık değiştirme ustası bir adamın hikayesini anlatır.

4. Whiplash

Whiplash

2014 yılının en iyi filmlerinin başında gelen Whiplash; Andrew isimli bir gencin macerasını anlatır. Çok küçük yaşlardan itibaren bateri çalan Andrew; en iyi olmak adına mücadele ederken karşısına çıkan zorluklar karşısında asla pes etmemesiyle takdir toplar.

5. Steve Jobs

Steve Jobs

2015 yılında Apple şirketinin kurucusu ve 20. yüzyılın dahi isimlerinden Steve Jobs’ın yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile beyazperdeye aktaran filmin yönetmenliğini Oscar’lı yönetmen Danny Boyle üstlenirken senaryo Oscar Ödüllü Aaron Sorkin’e ait. Çekilen filmde Apple’ın kurucusu Steve Jobs’a Michael Fassbender; Macintosh’un eski müdürü Joanna Hoffman’a ise Kate Winslet hayat veriyor. Steve Jobs’un bilge ve bir o kadar da hırslı yönünü izleyeceğimiz film Jobs’ın özel hayatına da el atıyor. Kızı Lisa ile olan ilişkisini gözler önüne seren film Walter Isaacson’ın kitabından uyarlandı. Steve Jobs’ta Michael Fassbender ve Kate Winslet’a Seth Rogen, Jeff Daniels, John Steen, Michael Stuhlbarg eik ediyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık